Znamy mistrzów Bydgoszczy

Minionej niedzieli LPKiW w Myślęcinku gościł najszybszych kolarzy górskich. Tradycyjnie dopisała pogoda i wymagająca trasa. Pomimo 150 m przewyższenia na 4800 m trasie rywalizacja toczyła się do ostatniej metra. Uczestnicy wykazali się wolą walki i żelazną kondycją. Czasy uzyskiwane przez najszybszych kolarzy były zdumiewające wskazują na wysoką formę zawodników. Rywalizacja w Bydgoszczy była ekscytująca już w najmłodszych grupach wiekowych, gdzie 4 latkowie pokazali iż wolę walki mają we krwi. 17 maluszków pokonywało polanę Myślęcińską w imponujacym tempie. Ich zmaganiom przyglądał się nasz olimpijczyk Marek Leśniewski i na pewno dostrzegł błysk talentu kolarskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszyscy oczekiwali rywalizacji w kategorii masters, tutaj czołowi kolarze bydgoszczy chcieli sprawdzić poziom gości. I tak na pierwszym okrążeniu Piotr Stalmierski ( Bydgoszcz) zarzucił mocne tempo jednak rywale Przemek Dana i Dariusza  Petroczko nie byli dłużni i odpowiedzieli natychmiast czego efektem była odłączenie się od kilku kolarzy i roztrzygnięciu sprawy zwycięstwa miedzy sobą. Mistrzowską jazda Darka doprowadziła go do zwyciestwa.

W najmocniejszej kategorii Elita Radosław Tecław "nie był gościnny", udowodnił swojemu imiennikowi z zespołu kto jest najlepszy w Bydgoszczy. Od startu Radek  zaatakował i to przyniosło to rządany efekt. Uciekł rywalom na bezpieczną odległość i  wygrał bezapelacyjnie wyścig Elity.  Jednak ciekawa rywalizacja miała miejsce pomiędzy Radkiem Lonką a Bartoszem Banachem dopiero na ostatnim okrążeniu błyskawicznym atakiem Radek w pieknym stylu oderwał się od Bartka i odrabiał stratę do Radosława Tecława. 

 Wszyscy zawodnicy raczyli się smacznym ryżem z sosem i napojami elktrolitycznymi ufudowanymi przez sieć sklepów MAXIMUS. Nie zabrakło losowania akcesorii rowerowych ufundowane przez CentrumRowerowe.pl i firmę LOGON S.A. Oprawa zawodów była możliwa dzięki firmie JanKowalski.group.pl. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

Oto wyniki:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 << powróć do listy aktualności
Skąd dowiedziałeś się o sekcji?

Z ISAPS-u
Od kolegi/ koleżanki.
Na zawodach.
Z mediów.
Z innych źródeł


Głosuj
Wyniki
Centrum rowerowe

CMT Sport

MAXIMUS

Jan Kowalski Group

Bank BGŻ

Piszą o nas:

Patron medialny: mtbnews.pl

Patron medialny: pomorska.pl