Europejski Dzień Bez Samochodu

Europejski Dzień Bez Samochodu w Bydgoszczy z pewnością zaskoczył nie jedną osobę. Powodem zaskoczenia był przejazd, a raczej ilość  rowerzystów na rajdzie z płyty Starego Rynku do Myślęcinka.


Blisko dwie godziny przed wyjazdem zaczęli pojawiać się pierwsi rowerzyści na bydgoskiej starówce. Ilość osób jakie  zebrały się miło  zaskoczyły organizatorów - do zapisów ustawiły się kolejki, a koszulki przygotowane dla przybyłych cyklistów szybko się skończyły (a wydrukowano ich niemało bo 400). Jak się okazało na starcie stanęło 670 zarejestrowanych uczestników, oraz kilkudziesięciu nie zarejestrowanych. Z pewnością było nas blisko 800 osób!


Ile miejsca zajmuje taki peleton? Doskonale widać było to gdy jechaliśmy od ul. Focha przez Rondo Jagiellonów by zawrócić na ul. Gdańskiej. Gdy czołówka peletonu stanęła na wjeździe do ul. Gdańskiej z przeciwnej strony ciągle widać było kolejnych rowerzystów. O ile to przyjemniejszy widok niż 700 samochodów.


Mimo, że dojechaliśmy zgodnie z planem nie udało się przywitać peletonu jak planowali organizatorzy. Szkoda, że prowadzący festyn w Myślęcinku nie zechcieli wpuścić cyklistów na scenę od razu - wprowadziło to element dezorientacji i wielu z nich nie wytrwało do losowania nagród. Wierzymy jednak , że nie zmąciło to radości bydgoskich rowerzystów z przejazdu tak liczną grupą przez miasto. Taka frekwencja pokazała, że istnieje duży potencjał w transporcie rowerowym w mieście - jako redakcja Bydgoszczy Rowerowej liczymy, że zostanie to zauważone przez miasto i zacznie powstawać infrastruktura przyjazna rowerzystom.
Cieszymy się także, że przyjechali rowerzyści z innych miast: na pewno byli rowerzyści z Torunia (w tym przedstawiciele Stowarzyszenia Rowerowy Toruń), z Brzozy, a nawet z Warszawy (przedstawiciele Zielonego Mazowsza i Warszawskiej Masy Krytycznej). Za przybycie dziękujemy!
Podziękowania należą się także wszystkim którzy wspomogli organizacje imprezy: Policji, służbą medycznym, sponsorom, Urzędowi Miasta, Leśnemu parkowi Kultury i Wypoczynku, Wyższej Szkole Gospodarki.....A w szczególności wszystkim którzy przybyli na rowerach – zarówno tych tradycyjnych, jak i tych bardziej nietypowych!<< powróć do listy aktualności
Skąd dowiedziałeś się o sekcji?

Z ISAPS-u
Od kolegi/ koleżanki.
Na zawodach.
Z mediów.
Z innych źródeł


Głosuj
Wyniki
Centrum rowerowe

CMT Sport

MAXIMUS

Jan Kowalski Group

Bank BGŻ

Piszą o nas:

Patron medialny: mtbnews.pl

Patron medialny: pomorska.pl